مشاهده لاگ خطاهای سایت در سی پنل cpanel

در هاست سی پنل می تونین خطاها رو مشاهده و بررسی کنین این خطاها می تونن خطای اسکریپت نصب شده بر روی هاست باشن یا خطاهای کد نویسی و …

که همگی در هاست ذخیره می شن و می تونین بهشون دسترسی داشته باشین. خطاها در هاست سی پنل به دو صورت قابل دسترسی هستن یکی فایل error_log هست و یکی هم قسمت logs کنترل پنل سی پنل هست. در ادامه ی این آموزش ما نحوه ی دسترسی به این دو رو یاد خواهیم گرفت.

 مشاهده لاگ خطا های سایت در سی پنل با استفاده ازerror log

 

این خطاها به دلایل مختلفی ایجاد میشوند که از رایج ترینشون تغییر مسیر صفحات سایت، تغییر نام فایل ها یا حذف آن ها ، از دست رفتن یک صفحه ی خاص ، تغییر لینک منو ها بدون ریدایرکت صحیح و … می باشد که هر کدام از این موارد می تونه منجر به بروز خطاهای مختلف یا صفحه ی سفید و یا خطای 500 بشه، شما همچنین می توانید آموزش رفع خطای 500 یا internal server error رو هم مطالعه کنید.

 

در هاست cpanel وقتی که یکی از خطاهای یالا اتفاق بیوفته،  خطای مورد نظر در فایلی به نام error_log در مسیر سایت یا مسیر اسکریپت یا قسمت دارای خطا ذخیره میشود و می توانید به راحتی این فایل را باز و مشاهده کنین. این فایل برای زمانی مفیده که نمایش خطاهای سایت شما از طریق سرور خاموش باشه و نتونید خطای سایت رو ببینید و در بیشتر مواقع صفحه ی سفید نمایش داده میشه. برای مشاهده ی خطاهای php در اکثر مواقع باید به این فایل مراجعه کنین، همچنین شما می توانید مقاله آموزش رفع مشکل صفحه سفید سایت در وردپرس را نیز مطالعه فرمایید.

 

دسترسی به فایل فایلerror_log

وارد سی پنل شوید و سپس وارد قسمت file manager شوید .

 

وارد مسیر نصب سایت یا اسکریپتتون بشید، سپس فایلی با نام error_log میبینید که خطاهای سایت داخل اون ذخیره شده و اگر سایتتون خطای php داشته می تونید لیست خطاهارو بر اساس تاریخ ببینید و بررسی کنید، معمولا این فایل در مسیر public_html سایت شما قرار می گیرد. جهت مشاهده ی خطاها بر روی فایل error_log کلیک راست و view را انتخاب کنید.

مشاهده لاگ خطا های سایت از طریق ابزار های کنترل پنل cpanel

وارد هاست سی پنل بشید. از قسمت metrix گزینه ی errors رو انتخاب کنید.

لاگ خطا های سایت در cpanel در صفحه ی باز شده می تونید لیستی از 300 خطای اخیر سایت رو مشاهده کنین که این خطاها مربوط به کد های مورد استفاده در اسکریپت وب سایت شما هست که از طریق وب سرور این خطا ها شناسایی شده و خطاهای کلی هاستتون هست.

 در ابتدای هر خطا تاریخ رخ دادن خطا مشخص شده و باید دقت کنید که آخرین خطا های رخ داده در سطر های اول قرار می گیرد و سپس دلیل خطا درج شده است و در ادامه هر سطر هم مسیر فایلی که باعث رخداد خطا می شود و میبیاست آن را ویرایش کرد نوشته شده است، البته رفع این خطا ها به همین راحتی ها هم نیست , شما میتوانید آن ها را با برنامه نویسان سایت خودتان مطرح کنید تا در جهت رفع  این خطا ها شما را راهنمایی کنند.

 

 

© {2021} Datadesign-host. All Rights Reserved. Designed By datadesign.ir