011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

نحوه ایجاد اکانت ftp توسط ابزار ftp accounts در سی پنل

ایجاد اکانت ftp

برای انتقال فایل ها بین چند کامپیوتر میتوانیم از پروتکل استانداردی به نام ftp استفاده میکنیم.در صورتی که مدیریت سایت را به چند نفر واگذار کردید و هر کدام بخواهند جداگانه آپلود فایلی را انجام دهند از اکانت ftp برای محدود کردن سطح دسترسی هر مدیر میتوانید استفاده کنید یعنی برای هر کاربر یک اکانت ftp بسازید تا بتوانند بصورت همزمان به سرورو دسترسی داشته باشند.در این مقاله با ساخت اکانت ftp آشنا می شویم.

ftp چیست و چه کاربردی دارد ؟

اکانت ftp که مخفف کلمه ی file transfer protocol می باشد که یکی از پروتکل های ایمنی می باشد که وظیفه انتقال اطلاعات را بر عهده دارد. کاربرد اکانت ftp این است که شما در هاست سی پنل یک اکانت ftp ایجاد می کنید سپس یکی از برنامه های اتصال به ftp مانند filezilla یا cutftp را داخل ویندوز کامپیوتر خود نصب می کنید. سپس اکانت اف تی پی که ساختید را در داخل برنامه وارد می کنید تا بعد بتوانید بدون نیاز به ورود به کنترل پنل هاست فایل های مورد نظر را در هاستتان آپلود کنید یا آن ها را دانلود کنید و بتوانید فایل های داخل هاست را مدیریت کنید.

آموزش ویدویی ساخت اکانت ftp

نحوه ایجاد اکانت ftp در سی پنل :

ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید. سپس از قسمت files گزینه ftp accounts را کلیک کنید.

ایجاد اکانت ftp
نکته : وقتی هاستی را خریداری می کنید مانند شرکت دیتادیزاین هاست ، هاست بصورت خودکار یک اکانت ftp برای مدیر سایت می سازد که در قسمت Special FTP Accounts می باشد .

بیشتر بخوانید :

آموزش اضافه کردن دامنه جدید یا ادان دامین در سی پنل

حال در قسمت Add FTP Account یک نام یوزر و پسورد را وارد می کنیم. سپس در قسمت directory مسیری که می خواهیم با ftp به آن دسترسی داشته باشیم را تایپ می کنیم.در بخش Quota شما تعیین می کنید که کاربر چه مقدار از فضای هاست را استفاده کند.
سپس دکمه create account ftp را میزنید.

ایجاد اکانت ftp
و طبق تصویر پیغام سبز رنگ account created را مشاهده می کنیم.

ایجاد اکانت ftp
خوب حالا اکانت ftp ما ساخته شده است و اطلاعات ورود به اکانت ftp را در اختیار کاربر بگذاریم.