011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

آموزش کار با User Manager در cPanel

آموزش کار با User Manager در cPanel

در یکی دیگر از آموزش های صفر تاصد سی پنل، اینبار با آموزش کار با user manager در cpanel آشنا می شویم. وقتی شما بخواهید در یک سایت سطح دسترسی را به افراد دیگر در سی پنل بگذارید و تمام کاربرانی که سطح دسترسی به سی پنل را دارند را مدیریت کنید. شما با استفاده از بخش مدیریت کاربران در cpanel می‌توانید اقدام به ایجاد حساب کاربری دیگر کرده و برای هر کدام دسترسی جداگانه ایجاد کنید. حتی این امکان فراهم شده تا از نظر مقدار دسترسی به مقدار فضا نیز بتوانید محدودیت‌هایی ایجاد کنید. به این منظور آموزش user manager در سی پنل را بیاموزید.

آموزش user manager

ابتدا وارد هاست سی پنل شوید و از قسمت prefrences گزینه  user manager  را انتخاب کنید.

آموزش کار با User Manager در cPanel

نحوه افزودن کاربر به هاست سی پنل

شما میتوانید کاربر جدیدی را در هر یک از بخش‌های سه‌گانه ایمیل، اکانت FTP و وب دیسک به هاست خود اضافه کنید و دسترسی دلخواهی به کاربر  بدهید. برای همین پس از اینکه وارد بخش User Manager در هاست سی پنل شدید، روی دکمه Add User کلیک کنید.

آموزش کار با User Manager در cPanel
 

در صفحه باز شده فرمی میبینید که فیلد های آن را پر کنید .

آموزش کار با User Manager در cPanel

در قسمت رمز گذاری را میبینید که به دو حالت است :

اگر این گزینه اول  را انتخاب کنید، یک ایمیل برای کاربر ارسال خواهد شد که با کلیک روی لینک ارسالی می‌تواند رمز دلخواه برای اکانت خود انتخاب کند.
گزینه دوم با انتخاب این گزینه شما می‌توانید رمز دلخواه را خودتان برای کاربر انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه set the user’s password دو فیلد برای وارد کردن رمز نمایش داده می‌شود.
با کلیک روی دکمه Generate می‌توانید از ابزار تولید رمز سی پنل استفاده کنید.

آموزش کار با User Manager در cPanel

در مرحله بعدی  از بخش Services گزینه‌هایی که می‌خواهید برای کاربر فعال کنید را انتخاب کنید.

آموزش کار با User Manager در cPanel

در پایان روی دکمه Create بزنید تا کامل انجام شود. می‌توانید دوباره به صفحه قبل بازگشته و کاربر تازه ای بسازید یا مستقیما از همین صفحه روی دکمه Create and Add Another User کلیک کنید.

آموزش حذف کاربر از هاست سی پنل

بعد از این که شما یک حساب کاربری دیگر ایجاد کردید میتوانید آن را هم حذف کنید در این صورت وارد user manager شویدو سپس دکمه  delete که زیر هر کاربری که ایجاد کردید وجود دارد را می زنید تا حذف شود.

آموزش کار با User Manager در cPanel

آموزش ویرایش دسترسی کاربران در هاست سی پنل

حال گاهی ممکن است  که یک کاربر را ویرایش کنید.شما میتوانید سطح دسترسی ها را افزایش یا کاهش دهید یا اینکه کاربری رمز خود را فراموش کرده و حالا دسترسی به اکانت خود نداررد و آن را ویرایش کنید.

شما می توانید با استفاده از گزینه Edit ویرایش کنید. برای این منظور کافی است به صفحه User Manager در هاست برگردید و روی دکمه Edit برای کاربر  کلیک کنید.

آموزش کار با User Manager در cPanel

همانطور که می‌بینید  صفحه افزودن کاربر به شما نمایش داده شده است، با این تفاوت که این صفحه برای کاربری است که از قبل اضافه شده و برخی از گزینه‌ها که مربوط به نام کاربر هستند غیرفعال است.

برای ویرایش سطح دسترسی که می‌تواند شامل تغییر مسیر پوشه، افزودن یا کاهش فضای قابل دسترسی یا دسترسی به دیگر سرویس‌ها نظیر ایمیل و وب دیسک است می توانید آنها را تغییر دهید.

همچنین می‌توانید با ویرایش اطلاعات اولیه کاربر و تنظیمات امنیتی که در ابتدای تصویر قرار دهند آنها را نیز ویرایش کنید.

دسترسی به هاست سی پنل یکی از مهم‌ترین مسائل در مدیریت سایت است.

پیشنهاد ما به شما این است که  اگر قرار است برای کارهای مختلفی مثل انجام تغییرات در سایت، تعریف پروژه جدید و… دسترسی به فرد دیگری بدهید از  قابلیت user manager  در سی پنل استفاده کنید.

امیدوارم که این آموزش برای شما مفید باشد. اگر سوالی در خصوص این آموزش دارید می‌توانید از بخش نظرات ارسال کنید تا شما را راهنمایی کنیم.