011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

آموزش کار با MIME type در cPanel

آموزش کار با MIME type در cPanel

در آموزش کار با MIME type در cPanel  شما با عبارت mime type آشنا می شوید که مخفف کلمه Multipurpose Internet Mail Extensions میباشد. mime type به شما این امکان را میدهد که بخواهید فایل های خاصی با برنامه مشخصی در سایت شما نمایش داده شود.یعنی مرورگرها از طریق Mime Type یک فایل که در سرور تعریف شده ، نوع فایل درخواست شده را شناسایی کرده و به بازدیدکننده اجازه مشاهده و یا دانلود آن ها را می دهند. در این مقاله آموزش کار با MIME type در cPanel را به شما آموزش می دهیم.

در مقاله آموزش کار با MIME type در cPanel ،نوع فایل درخواست شده را تشخیص میدهد و اجرا میکند. در قسمت  System MIME Types فرمت فایل هایی با دستوراتی بطور پیش فرض در سی پنل تعریف شده اند که یکسری فایل ها قابلیت مشاهده و  دانلود را برای کاربر داشته باشند. بطور مثال  پسوند png   با دستور image/png در قسمت System MIME Types درج شده اند. دستورات فرمت فایل ها در ستون MIME Type نشان می دهد و اول دستورات با توج به نوع فرمت فایل نوشته می شوند بطور مثال  :

application ، / video ، /image/ که بعد از این نوع دستور فرمت نوشته می شود.بطور مثال application/andrew-inset .

در ستون Extension(s)  پسوند فرمت فایل را میبیند . به طور مثال : docx ، xlsx

از سری مشکلاتی که  در  mime type فرمت فایل مورد نظر را وارد نکنید این است که وقتی که پسوند مورد نیاز شما برای مرورگر یا سرور ناشناخته باشد، امکان مشاهده یا دانلود و دسترسی به آن فایل برای کاربر وجود نخواد داشت. در چنین حالتی معمولا کاربران با File Not Found یا خطاهای 404 و 403 از جانب مرورگر یا سرور مواجه می شوند.

آموزش کار با Mime Type در cpanel

شما میتوانید با آموزش کار با myme type  در سی پنل اقدامات زیر را انجام دهید.

ابتدا با آموزش ورود به هاست سی پنل وارد هاست سی پنل خود شوید.

سپس از قسمت advanced  گزینه  mime type را انتخاب کنید.

آموزش کار با MIME type در cPanel

در قسمت Create A MIME Type شما میتوانید یک نوع فرمت فایل وارد کنید که در قسمت mime type استاندارد مورد نظر را وارد می کنید . به طور مثال : application/applixware  و در قسمت Extension(s) پسوند فایل را به طور مثال :aw را درج می نمایید.

آموزش کار با MIME type در cPanel

سپس بر رویگزینه ی  Add کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : رمز گذاری ایمیل از طریق Cpanel

پس از ذخیره تنظیمات به صفحه اصلی MIME Types بازگشته و پیغام موفقیت آمیز سبز رنگ به شما نمایش داده می شود.

سپس MIME Type و پسوند مورد نظر شما در فهرست User Defined MIME Types نمایش داده می شود. میبینید که به راحتی یک فرمت فایل را در هاست فراخوانی کرده اید.

آموزش کار با MIME type در cPanel

حذف فرمت mime type

در ادامه مقاله آموزش کار با MIME type در cPanel میتوانید فرمت هایی که ساخته اید را حذف کنید همچنین شما می توانید با زدن گزینه delete آن پسوند را حذف کنید.

نتیجه :

در آموزش کار با MIME type در cPanel شما با تعریف mime type آشنا شدید که یکسری فرمت های فایل بطور پیشفرض در هاست سی پنل تعریف شده اند و همچنین یکسری فرمت ها را میتوان از طریق mime type به هاست سی پنل اضافه کرد تا آن فایل ها در ساییتان قابل مشاهده باشد. شما میتوانید با آموزش که برایتان قرار دادیم فرمت های خاصی را اضافه کنید.

اگر مطلب فوق به اندازه کافی برایتان مفید بود، حتما آن را از طریق رسانه های اجتماعی با دوستان خود در میان بگذارید.

همچنین در صورت داشتن هر سوال و نظری در این مطلب دیدگاهتان را برای ما درج کنید.

تاکنون با آموزش کار با MIME type در cPanel  آشنا شدیه اید . حال میتوانید برای موضوعات تخصصی و خلاقانه ای برای مدیریت بهتر سی پنل در بخش آموزش صفرتا صد هاستینگ وارد شده و از مطالبی که در آن قرار داده ایم استفاده کنید.