011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

نحوه ریدایرکت دامنه در سی پنل

ریدایرکت دامنه

در مقاله آموزشی که اینبار برای شما فراهم کردیم قصد داریم آموزش ریدایرکت دامنه در سی پنل را به شما شرح دهیم. زمانی دامنه اصلی سایت شما دچار مشکل شد، و یا به هر دلیلی بخواهید دامنه اصلی به یک دامنه دیگر هدایت کنید میتوانید از ریدایرکت دامنه استفاده کنید.

ریدایرکت دامنه چیست ؟

گاهی شما بعد مدتی تصمیم میگیرید آدرس دامنه خود را عوض کنید یا به دلیل برخی مشکلات آدرس دیگیری را جایگزین آدرس فعلی بکنید . در این حالت شما با ریدایرکت کردن این کار را انجام میدهید. اما کاربران شما وقتی آدرس صفحه تان را عوض کنید و ریدایرکت نکنید آدرس قدیمی ارور صفحه 404 را می دهد. به همین خاطر ترافیک ورود به سایت را از دست می دهید. ریدایرکت دامنه شما به راحتی وقتی آدرس قدیمی سایت را زدید شما را به آدرس جدید سایت منتقل می کند.

آموزش ویدویی ریدایرکت دامنه

آموزش قدم به قدم ریدایرکت یک آدرس به آدرس دیگر در هاست سی پنل

ابتدا با آموزش ورود به هاست سی پنل وارد هاست خود شوید .
سپس در قسمت domains گزینه redirects رو میزنیم.

ریدایرکت دامنه
سپس وارد صفحه ای می شویم در صفحه ابتدا تب type رو میبینیم که دو گزینه وجود داره و این دوتا رو توضیح میدهیم :

ریدایرکت 301، که اگه این گزینه را تظیم کنیم به موتور های جستجوی گوگل می فهماند که با ریدایرکت دامنه ما عوش شده و تمام مسیر های اون سایت را بخواند.
ریدایرکت 302، اگر این گزینه را انتخاب کنیم به موتور های جستجو میفهماند که آدرس که ریدایرکت شده است بصورت نقش هدایت کننده فقط باشد و این انتقال کوتاه مدت بوده و امتیازی که از آدرس جدید کسب کرده به حساب نیاورد.
در قسمت بعدی شما دامنه مورد نظر را انتخاب می کنید. سپس در کادر بعدی شما آدرسی که میخواهیم منتقل بشه را وارد میک نیم در این جا ما وارد سایت میشویم و بعد چند ثانیه که آدرس سایت لود شد آدرسی که کنار دامنه می آید را انتخاب و سپس کپی می کنیم. بعد در این کادر قرار می دهیم.
از قسمت www. Redirection سه گزینه وجود دارد که به توضیح آنها می پردازیم
گزینه Only redirect with www. این گزینه به این معنا است که اگر کاربری آدرس را فقط با www وارد کرد به آدرس جدید ریدایرکت شود.
گزینه Redirect with or without www. این گزینه به این معناست که اگر کاربر چه www و چه بدون آن وارد کرد وارد آدرس ریدایرکت شده شود.

گزینه Do Not Redirect www. به این معنا است اگر کسی آدرس قدیمی را با www وارد کرد با آدرس جدیدی که ریدایرکت شد وارد نشود.
ما پیشنهاد میکنیم گزینه دوم را بزنید که چه با www و یا بدون آن وارد شوید .
گزینه بعدی Wild Card Redirect میباشد که به این معناست که شاخه اصلی یا روت دامنه وبسایتتان را به همراه تمان آدرس های وبسایتتان به دامنه دیگر ریدایرکت کنید.

ریدایرکت دامنه
ما این گزینه را انتخاب نمیکنیم سپس دکمه add را انتخاب میکنیم.
میبینید که به راحتی توانستیم آدرس جدید را روی آدرس قدیمی ریدایرکت کنیم.

ریدایرکت دامنه
برای حذف ریدایرکت میتوانیم گزینه delete رابزنیم.

ریدایرکت دامنه

نتیجه گیری:

با استفاده از ریدایرکت دامنه به راحتی می توانیم آدرس جدید را رو آدرس قدیمی هدایت کنیم. در سی پنل و با انتخاب گزینه ی redirect به راحتی میتوانید با انجام تنظیمات ریدایرکت دامنه تان را انجام دهید.