011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

نحوه پارک دامنه در هاست سی پنل

پارک دامنه

وقتی شما یک هاست مانند هاست لینوکس آلمان خریداری کردید،از هاست سی پنل آن استفاده می کنید، حال شما یک دامنه برای هاست خود دارید و میخواهید یک دامنه دیگر به هاست اضافه کنید. حال ما آموزش پارک دامنه روی هاست را به شما در این مقاله می آموزیم.

پارک دامین چیست ؟

یکی از روش های اضافه کردن دامنه به هاست پارک دامنه می گویند. اگر شما بخواهید یک سایت با آدرس های مختلف داشته باشید از پارک دامنه استفاده می کنید. شما میتوانید دامنه جدید را به دامنه قبلی پارک کنید. برای مثال اگر datadesignhost.ir داشته باشیم مبتوانیم آدرس datadesignhost.com را روی دامنه قبلی پارک کنیم.

چه زمانی از پارک دامنه استفاده می کنیم؟

پارک کردن دامنه را میتوانیم در گوگل ادز استفاده کنیم .به طور مثال اگر دامنه ایران داشته باشیم دامنه .ir در گوگل ادز بخاطر تحریم های ایران استفاده نمیشود ولی پسوند .com را میتوان به راحتی استفاده کرد.
برای اینکه سایتتان بخواهد بازدید بیشتری داشته باشد از پارک کردن دامنه استفاده می کنیم.
برای اینکه بخواهید برای جلوگیری از سواستفاده از نام برندتان میتوانید از پسوندهای مختلف برندتان استفاده کنید و روی دامنه پارک کنید.

آموزش پارک دامنه بصورت ویدیویی

در این بخش بصورت فیلم به شما آموزش پارک دامنه را می آموزیم.

آموزش پارک دامنه در هاست سی پنل بصورت قدم به قدم

در ابتدا وارد هاست سی پنل میشویم همچنین می توانید با آموزش ورود به هاست سی پنل وارد سی پنل شوید.

سپس از قسمت domains گزینه aliases را انتخاب کنید تا وارد این صفحه شوید.

پارک دامنه
برای انجام پارک دامنه می میخواهیم دامنه که داریم دامنه جدید را روی آن پارک کنیم . طبق تصویر گزینه create a new alias را میبینیم در این قسمت domain نام دامنه جدید که می خواهیم پارک شود را می نویمسم سپس دکمه add domains را می زنیم .

پارک دامنه
در ادامه پیغام سبزرنگ You successfully created the alias را میبینید. دامنه شما به راحتی پارک شده است.

پارک دامنه
همچنین برای خذف پارک دامنه یا تغییر نام دامنه دکمه remove و manage را بزنید.

پارک دامنه

نتیجه :

برای اینکه شما بتوانید یک وبسایت با آدرس های مختلف در هاست داشته باشید میتوانید از پارک دامنه استفاده کنید. پارک کردن دامنه میتواند در گوگل ادز برای شما کاربرد داشته باشد همچنین برای جلوگیری از سواستفاده از نام برندتان می توانید چند دامنه را روی یک دامنه پارک کنید.