011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

بکاپ گرفتن از ایمیل های هاست سی پنل و انتقال به هاست دیگر

بکاپ از ایمیل سی پنل

بجز بکاپ گیری از کل سایت بکاپ گیری از ایمیل هاست سی پنل برای نگه داشتن ایمیل هاست در مواقع ضروری لازم است. ممکن است شما در شرایطی مانند تعویض هاست خود یا خرید هاست ممکن است تمایل داشته باشید که ایمیل های قدیمی یا ایمیل های مهم هم منتقل شوند.

با فول بک آپ می توانیم از کل اطلاعات هاست خود بک آپ بگیریم که از ایمیل های هاست ما هم بک آپ می گیرد. اما راه دیگیری را به شما آموزش می دهیم که فقط ایمیل های هاستتان را بخواهید بک آپ بگیرید.همچنین بخواهید بکاپ آن ایمیل ها را به هاست دیگر منتقل کنید. این آموزش به نحوه بکاپ گیری از ایمیل های هاست سی پنل و انتقال ایمیل ها به هاست دیگر را مورد بررسی قرار دادیم.

آموزش ویدیویی بکاپ از ایمیل و انتقال آن به هاست دیگر

نحوه بکاپ گیری از ایمیل های هاست سی پنل

در ابتدا با آموزش ورود به هاست سی پنل وارد سی پنل خود شوید .
سپس در پنل هاست خود در قسمت FILES روی گزینه FILE MANAGER کلیک کنید.

بکاپ از ایمیل سی پنل

وارد صفحه ی file manager می شوید و در قسمت home هاست خود دو دایرکتوری به نام های mail و etc که شامل ایمیل ها و پیکربندی های مربوط به ایمیل های هاست شما هستند که این دو دایرکتوری را انتخاب کنید.
در مرحله بعد برای بکاپ گرفتن از ایمیل های هاست روی دو دایرکتوری انتخاب کنید سپس راست کلیک کرده و گزینه Compress را انتخاب کنید.

بکاپ از ایمیل سی پنل

سپس در این مرحله حین بکاپ گرفتن از ایمیل هاست کادری  برای شما باز می شود که پسوند دلخواه خود برای فایل بکاپ را انتخاب کنید پیشنهاد ما انتخاب گزینه اول یعنی پسوند zip است در قسمتی پایین تر مسیر دایرکتوری را که میخواهیم فایل های فشرده شده مان را در آن باشد را انتخاب می کنیم.
سپس دکمه compress files را میزنیم.

بکاپ از ایمیل سی پنل

پس از پایان عملیات فشرده سازی یک فایل زیپ در مسیری که در دایرکتوری مورد نظرتان در هاست مبدا نمایش داده خواهد شد این فایل در واقع بکاپ ایمیل های هاست سی پنل شما است.
در قدم بعدی فایل etc.zip همان فایل بکاپ مورد نظر است و می توان آن را در سیستم دانلود و آرشیو کرد یا در هاست دیگر آپلود نمود. برای دانلود فایل روی آن راست کلیک نموده و گزینه Download را انتخاب کنید.

بکاپ از ایمیل سی پنل

تا این مرحله شما توانستید بکاپ از ایمیل های هاست سی پنل را انجام دهید. این نسخه بکاپ ایمیل هاست را روی سیستم ذخیره نمایید یا آن را به هاست دیگری مثل هاست ایمیل یا هاست میزبانی وب انتقال دهید.

انتقال ایمیل های هاست سی پنل به هاست دیگر

شما نسخه بکاپ از تمامی ایمیل های موجود روی هاست را گرفته اید اما این فایل فشرده و اطلاعات درون آن تنها یک آرشیو هستند و نمی توانید آن ها را بررسی یا چک کنید مگر اینکه به یک هاست دیگر منتقل شوند! در واقع این اطلاعات تنها روی هاست قابل خواندن هستند. برای بازگردانی بکاپ ایمیل روی هاست سی پنل تنها کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا وارد هاست سی پنل مقصد شوید. همان هاستی که میخواهید بکاپ ایمیلتان را در آن وارد کنید.
نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که بررسی کنید ایمیل های موجود در هاست قبلی بر پایه چه دامنه هایی ایجاد شده بودند و در هاست مقصد هم دقیقا همان دامنه ها را به صورت ادان دامین تعریف کنید این کار به صورت ظاهری انجام می شود تا سرویس هاست مقصد بتواند ایمیل شما را در بخش EMAIL ACCOUNTS نمایش دهد. به عنوان مثال قصد داریم ایمیل های دامنه toptenpro.ir که به صورت emailtest@toptenpro.ir هستند را به هاست دوم با دامنه domain.com منتقل کنیم پس در هاست دوم هم باید دامنه toptenpro.ir را داشته باشیم که آن را به صورت ادان دامین تعریف می کنیم.

می توانید از قسمت domain ابزار addon domain نیز برای ادان کردن دامنه های خود کمک بگیرید. سپس دکمه add domain را میزنیم.

بکاپ از ایمیل سی پنل

پس از اضافه کردن دامنه های مربوطه که ایمیل ها بر پایه آن ها ایجاد شده اند، برای آپلود فایل بکاپ ایمیل در هاست سی پنل که در مرحله قبلی ایجاد کردید به قسمت FILES مراجعه و روی گزینه File Manager کلیک کنید.
حالا در این مرحله فایل بکاپی که داشتید  را در قسمت home هاست مقصد خود آپلود کنید. که از نوار بالا گزینه  uploads را زده و وارد صفحه ای می شوید که در این صفحه فایل خود را با دراپ کردن  میتوانید فرآیند آپلود را انجام دهید و سپس به صفحه فایل منیجر برمیگردیم  سپس گزینه refresh را می زنیم و میبینیم که فایل مورد نظر در دایرکتوری  home  ما آپلود شده است.
حالا روی فایل زیپ خود کلیک می کنیم و گزینه extract می کنیم  تا فایل ما از حالت فشرده خارج شود.

بکاپ از ایمیل سی پنل

برای بررسی و اطمینان از ریستور بکاپ ایمیل در هاست دیگر ، در قسمت Email روی گزینه Email account کلیک کنید.
اکنون در بخش ایمیل ها می بینید تمامی آدرس هایی که در هاست مبدا وجود داشت به بخش ایمیل هاست مقصد نیز اضافه شده اند.
میبیند که به راحتی ایمیل های بکاپ گرفته شده از هاستتان به راحتی منتقل گردیده است.
در شرایط مختلف مثل تغییر هاست، وجود ایمیل های بسیار مهم و ضرورری که نیاز به بکاپ گیری دارند، انتقال اطلاعات و… ممکن است نیاز پیدا کنید که از ایمیل های موجود در هاست خود بکاپ گرفته و به فضای دیگری منتقل نمایید. بکاپ گیری از ایمیل های هاست در شرایط اضطراری می تواند یک راهکار بسیار مفید و کاربردی باشد حتی می توانید تمامی پیام های قدیمی خود را آرشیو کرده و یک نسخه بکاپ از ایمیل های هاست خود روی کامپیوتر نگه دارید سپس به سادگی در خصوص ریستور بکاپ ایمیل هاست اقدام نمایید که در این اموزش چگونگی بکاپ گرفتن از ایمیل های هاست سی پنل و نحوه انتقال ایمیل های هاست به یک هاست دیگر را مورد بررسی قرار دادیم.
آموزش های بعدی ما :

نحوه اتصال اکانت ایمیل هاست سی پنل به جیمیل