011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

چطور پسورد سی پنل را تغییر دهیم؟

یکی از مواردی که از نظر امنیتی در هاستمان باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم ، داشتن یک رمز عبور قوی است . عوض کردن رمز عبور هاستتان هر چند وقت یکبار این کمک را به شما می کند تا از حملات نفوذ به هاستتان جلوگیری کند حال در این مقاله نحوه تغییر رمز عبور هاست سی پنل را به طور کامل به شما می آموزیم.

آموزش ویدیویی تغییر پسورد سی پنل هاست

در این آموزش بصور کامل بصورت یک ویدیو تغییر پسورد سی پنل را به شما آموزش می دهیم.

تغییر پسورد در کنترل پنل سی پنل بصورت گام به گام

1.در ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید.

2.سپس طبق تصویر دو راه وجود دارد برای تغییر پسورد شما که در روش اول شما در قسمتی که نامیوزر شما وجود دارد دکمه مثلث را بزنید و گزینه change password and security را انتخاب کنید. در روش دوم از منو PREFERENCES زیر منو Password & Security را انتخاب نمایید.

تغییر پسورد سی پنل

3. سه کادر وجود دارد در کادر اول شما پسور فعلی تان را وارد می کنید. در دو کادر دوم پسورد جدیدتان را وارد می کنید.

تغییر پسورد سی پنل

4.بعد در صفحه ای که باز می شود باید فیلدهای آن را مطابق عکس تکمیل کنید تا تغییر رمز در سی پنل صورت گیرد. با کلیک روی گزینه Password Generator سی پنل به صورت رندوم یک پسورد که پیچیدگی و سختی مورد نظر را دارد را برای شما می سازد.( این گزینه به شما پسورد هایی را پیشنهاد می کند  اما شما می توانید پسورد اختیاری خود را وارد کنید.

تغییر پسورد سی پنل

5.در آخر باید روی دکمه «Change your password now» کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده در سی پنل ذخیره شود.

تغییر پسورد سی پنل

تغییر پسورد در سی پنل یکی از کارهایی است که صاحبان وب سایت باید برای افزایش امنیت وب سایت خود انجام دهند. چرا که داشتن یک پسورد ساده یا پسوردی که افراد مختلف آن را در اختیار دارند، می تواند امنیت یک وب سایت را به خطر بیندازد. در این مقاله تلاش بر این بوده است که شما بگوییم چطور پسورد سی پنل را تغییر دهید. در صورتی که مطابق این آموزش پیش بروید، می توانید به راحتی پسورد سی پنل خود را تغییر داده و امنیت وب سایت خود را به طور مناسبی افزایش دهید.

سوالات متداول در خصوص آموزش تغییر رمز سی پنل

در چه شرایطی باید اقدام به تغییر پسورد در کنترل پنل کرد؟

تغییر پسورد کنترل پنل می تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از اصلی ترین دلایلی که توصیه می شود این کار را انجام دهید این است که پسورد شما در ابتدا به صورت پیش فرض توسط شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ تعیین می شود. به همین دلیل می توانید با تغییر آن از بابت امنیت اطلاعات خود مطمئن شوید. مورد دیگر می تواندضعیف بودن رمز فعلی باشد. برای بالا بردن امنیت بهتر است رمزی با سختی و پیچیدگی بالا تعیین شود.

تغییر پسورد در کنترل پنل سی پنل به چه شکلی امکان پذیر است؟

شما می توانید مطابق آموزش ارائه شده خودتان اقدام به تغییر پسوردتان کنید یا اینکه از شرکت هاستینگ خود بخواهید که این کار برای شما انجام دهد.

در صورت فراموشی رمز cpanel باید چکار کرد؟

در صورت فراموش کردن رمز ورود به سی پنل می توانید 2 کار انجام دهید. اگر پسورد ابتدایی خود را تغییر نداده اید، در گام اول می توانید به ناحیه کاربری خود و بخش ایمیل ها بروید و اطلاعات هاست خود را در آنجا مشاهده نمایید. اما اگر رمز را تغییر داده اید، بهتر است از طریق شرکت هاستینگ خود اقدام نمایید.

از چه کاراکترهایی برای افزایش امنیت پسورد باید استفاده کرد؟

بهتر است برای بالا بردن سختی پسورد خود از اعداد، حروف لاتین کوچک و بزرگ و کاراکترهای خاص مثل @، ! و … استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که با توجه به اینکه ممکن است به خاطر سپردن چنین رمزهایی دشوار باشد، بهتر است آنها را در جایی مطمئن ذخیره کنید تا در صورت نیاز به آن دسترسی پیدا کنید.

آیا می توان یوزر و پسورد cpanel را تغییر داد؟

تنها شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ به نام کاربری هاست دسترسی دارد و اصولا این مورد به دلایل فنی تغییر نمی کند . به همین منظور باید از شرکت هاستینگ خود درخواست کنید تا این مورد را بررسی کنند.

بهتر است در چه بازه های زمانی رمز ورود سی پنل را تغییر دهیم؟

بهتر است در بازه های زمانی منظم و نزدیک به هم این اقدام صورت گیرد. چرا که حفظ امنیت رمز ورود بسیار اهمیت دارد و با تغییر پسورد در سی پنل به شکلی منظم می توان امنیت مورد نظر را تامین نمود. لازم است دوباره به این نکته اشاره شود که رمز تعیین شده را در جایی مطمئن ذخیره کنید تا دچار مشکلات احتمالی فراموش کردن آنها نشوید.

ریست پسورد سی پنل در چه صورت انجام می شود؟

توصیه می شود در زمان های منظم جهت افزایش امنیت، کاهش احتمال هک شدن و… نسبت به ریست پسورد سی پنل خود اقدام کنید.

برای بازیابی رمز عبور سی پنل چه اقداماتی انجام دهیم؟

امکان بازیابی رمز عبور سی پنل در هاست وجود ندارد و تنها می بایست اطلاعاتتان را از ناحیه کاربری دریافت نمایید یا از سرویس دهنده میزبانی خود درخواست کنید این اطلاعات را مجددا برای شما ارسال نمایند.

آموزش های بعدی ما :

چگونه از قابلیت ویروس یابی در سی پنل استفاده کنیم؟