011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

آموزش ورود به سی پنلcpanel

بعد از خرید هاست شما می خواهید وارد پنل کاربری هاستتان شوید. نرم افزار های تحت وب متفاوتی برای استفاده از پنل کاربری هاست شما وجود دارد ما در این مقاله به سی پنل اشاره میکنیم. در این مقاله برای استفاده از هاست باید مرحله نحوه ورود به سی پنل را بدانید. راه های مختلفی برای ورود به هاست سی پنل وجود دارد. در آموزش بعدی ورود به سی پنل از cpanelid را به شما آموزش میدهیم اما در این آموزش نحوه ورود به هاست سی پنل را به طور کامل به شما توضیح خواهیم داد.

آموزش ویدیویی ورود به هاست سی پنل

سه روش ورود به سی پنل | ورود به CPanel

امن ترین و متداول ترین پروتکل جهت ورود به سی پنل https می باشد، بنابراین بعد از این عبارت می توانید آدرس ورود به سی پنل خودتان را قرار بدهید و صفحه ورود به سی پنل را مشاهده کنید. از طریق روش میتونید وارد cpanel بشید:

1. از طریق نام دامنه سایت به علاوه دونقطه 2083
به طور مثال : toptenpro.ir:2083

2.از طریق هاست نیم شرکت هاستینگ به علاوه دونقطه 2083

3. راه سوم هم از طریق آدرس IP هاست به علاوه دونقطه 2083

4. که آدرس سایت را مینویسید و بعد /cpanel راتایپ میکنید
همانند مثال زیر:
http://your-domain.com/cpanel

مشخصات ورود به سی پنل از چهار روش شرکت هاستینگ حتما بعد از خرید هاست برای شما ارسال کرده، اما توجه کنید برای این که بخوایید از طریق دامنه وارد سی پنل شوید حتما باید دامنه سایتتان فعال و تایید شده باشه و dns های دامنه تان هم صحیح ست شده باشه تا بتوانید از طریق آدرس دامنه به علاوه دو نقطه 2083 وارد هاستتان بشید. بنابراین اگه هنوز از فعال شدن دامنه سایتتان و ست شدن dns های هاست بر روی دامنه اطلاع ندارید حتما از طریق ارسال تیکت پشتیبانی با شرکت هاستینگی که از آن هاست خریداری کردید اطلاع دهید و از فعال شدن نام دامنه سایتتان مطمئن شوید. اگه پس از بررسی متوجه شدید که دامنه شما هنوز فعال نشده از طریق آدرس آی پی یا Hostname هم میتوانید وارد سی پنل شوید.شرکت دیتادیزاین هاست با خرید هاست لینوکس پشتیبانی کامل بعد از خرید را به شما میدهد.
برخی هاستینگ ها به دلایلی این قابلیت را ارائه نمی کنند. وجود CPanelID در صفحه ورود سی پنل به تنظیمات سرور میزبان شما بستگی دارد.

بیشتر مطالعه کنید:

فعالسازی SSL رایگان سی پنل و تمدید آن به صورت خودکار

آموزش ورود به هاست

اگر با یکی از 4 روشی که در بالا گفته شد موفق به ورود در صفحه ورود به هاست سی پنل شدید صفحه ای را میبینید که در این صفحه از شما یوزر و پسورد ورود هاست سی پنل را از شما می خواهد که در شرکت ارائه دهنده هاستینگ میتوانید آن را تهیه کنید.
ابتدا یوزر خود را وارد و سپس پسورد مورد نظر را وارد نمایید.همچنین دکمه log in را بزنید تا وارد صفحه هاست سی پنل خود شوید.

آموزش ورود به سی پنل

در قسمت پاییت دکمه  login یک گزینه وجود دارد به نام  reset password که در صورت فراموش رمز میتوانید با کلیک روی این گزینه از این دکمه کمک بگیرید.