011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

نحوه ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل

ساخت ایمیل info سی پنل

داشتن نام دامنه خود در آدرس ایمیل شما باعث می‌شود که حرفه‌ای‌تر به نظر برسید. می‌توانیم یک یا چند ایمیل کاملا اختصاصی زیر مجموعه دامنه اختصاصی خود بسازیم. اکثر هاست‌های وردپرس قابلیت ساخت بی نهایت اکانت ایمیل اختصاصی را دارند. در این ویدیو آموزشی نحوه ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل رو به شما آموزش می دهیم.

آموزش ویدیویی ساخت ایمیل info

مراحل ساخت ایمیل info در Cpanel

در ابتدا از طریق آموزش نحوه ورود به سی پنل وارد هاست سی پنل وب سایتمون میشیم. قبل از شروع مراحل ساخت ایمیل باید مطمئن بشیم که تو این هاست امکان ساخت اکانت ایمیل از سمت شرکت هاستینگ فراهم شده یا خیر، برای انجام این کار از پنل سمت راست یعنی STATISTICS میایم پایین تا برسیم به قسمت Email Accounts و همانطوری که میبنید در این هاست امکان ساخت بی نهایت آدرس ایمیل وجود داره و تا حالا هیچ ایمیل آدرسی ساخته نشده.

ساخت ایمیل info سی پنل

در مرحله بعد در قسمت  EMAIL ابزار EMAIL ACCOUNTS  را انتخاب می کنیم.

ساخت ایمیل info سی پنل

سپس گزینه Create می زنیم .

ساخت ایمیل info سی پنل

در مرحله بعد تو این صفحه از قسمت Add Email Account قادر هستیم یه اکانت ایمیل جدید برای خودمون ایجاد کنیم، برای انجام این کار باید فیلد های زیر رو با دقت تکمیل کنیم:

ساخت ایمیل info سی پنل

Username: داخل این قسمت باید پیشوند ایمیل درخواستیمون رو وارد کنیم، مثلا میتوانیم بنویسیم info یا ایمیل مربوطتون، هر پیشوندی که اینجا بنویسیم، میشه آدرس ایمیل ما و تو این مثال چون نام دامنه ما toptenpro.ir هست، اگه پیشوند ایمیل رو info وارد کنیم، آدرس ایمیل ما میشود info@toptenpro.ir پس در اینجا مینویسیم info. اگر تمایل دارید ایمیل اینفو بسازید پس این فیلد رو با عبارت info تکمیل کنید.

domain: اگه شما به غیر از دامنه اصلیتون، دامنه دیگه ای رو روی این هاست پارک یا ادان کرده باشین این فیلد براتون فعال میشه، توسط این قابلیت میتونیم با پسوند سایر دامنه های وب سایتمون هم آدرس ایمیل اختصاصی ایجاد می کنیم، ما میزاریم این فیلد روی دامنه اصلیمون باقی بمونه.

password: تو این فیلد باید یه رمزعبور برای این اکانت ایمیلمون در نظر بگیرم تا در آینده قادر باشیم به ایمیل های موجود داخل این ایمیل دسترسی داشته باشیم و خیلی مهمه که یه رمزعبور قوی برای این قسمت در نظر بگیریم، چون ما رمزعبور خاصی مد نظر نداریم از اینجا بر روی دکمه password generator کلیک می کنیم تا سی پنل یه رمزعبور مطمئن برای ما بسازد، ما باید حتما این رمزعبور رو یه جایی ذخیرش کنیم چون در آینده به در صورت فراموشی از آن استفاده کرد، پس آن را داخل یک فایل نوت پد کپی پیست می کنیم.

Storage Space: این فیلد مربوط به حجم یا میزان فضای دیسک هاست وب سایتمون هست که میخوایم در اختیار این اکانت ایمیل قرار بدیم، بهتر است که یه حجم منطقی برای هر اکانت ایمیل درنظر بگیریم، هاست ما 1024 مگابایت فضا به صورت پیشفرض در نظر گرفته و ما مقدار آن را به صد مگابایت محدود می کنیم تا این اکانت ایمیل به مرور زمان نتونه فضای زیادی از هاست ما را به اشغال خودش در بیارد، تو این قسمت اگه unlimited رو انتخاب کنیم این اکانت ایمیل قادر است به صورت نامحدود از فضای هاست ما استفاده کند.

ساخت ایمیل info سی پنل

حالا برای نهایی سازی ساخت این اکانت ایمیل از این پایین بر روی دکمه آبی رنگ crate کلیک می کنیم تا پیغام سبزرنگ account created رو از اینجا مشاهده کنیم و فقط مشاهده این پیغام به این معناست که اکانت ایمیل ما به خوبی ساخته شده.

ساخت ایمیل info سی پنل

آموزش های بعدی ما :

آموزش تغییر ورژن php در سی پنل