011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

نحوه استخراج فایل ها از حالت فشرده در سی پنل

Extract در حقیقت به این معناست که فایل های فشرده شده یا compress شده رو از حالت فشرده خارج کنیم تا بتونیم از اون فایل ها داخل هاست سایتمون استفاده کنیم. در این مقاله قصد داریم تا نحوه استخراج فایل ها از حالت فشرده یا همان اکسترکت کردن فایل های zip را در سی پنل آموزش دهیم که در آموزش های قبلی نحوه فشرده سازی فایل ها را به شما آموزش دادیم.

آموزش اکسترکت کردن فایل ها در سی پنل

ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید و در این ویدیو بصورت کامل آموزش استخراج فایل ها به دو روش به شما توضیح دادیم.

نحوه extract کردن فایل ها در سی پنل

1. ابتدا وارد هاست سی پنل شوید ، سپس از قسمت files ابزار filemanager را کلیک کنید.

خارج کردن فایل از حالت فشرده در سی پنل

2.بطور پیشفرض وارد مسیر هوم فایل منیجر می شیم . که در این مسیر محل قرار گیری فایل ها و فولدر های ساختاری هاست هستش که روی هر کدوم تغییراتی بوجود بیاد ممکنه کل سایت شما با اختلال روبرو بشه . بنابراین اگه می خواییم سایتمون رو راه اندازی کنیم باید داخل public_html  راه اندازی کنیم پس فایل هامونو رو اونجا اکسترکت می کنیم. با دو بار کلیک کردن وارد  public_html می شیم.

3.خوب یه فایل زیپ داریم که با فرمت زیپ هستش که قصد داریم این فایل را از حالت فشرده خارج کنید که ابتدا انتخاب می کنیم فایلمون رو  سپس با دو روش  می توانیم از حالت فشرده خارج کنیم.

روش اول در نوار بالا دکمه  extract میزنیم . روش دوم راست کلیک روی فایل انتخاب شده و گزینه  extract رو میزنیم.

خارج کردن فایل از حالت فشرده در سی پنل

4.سپس پنجره ای برامون باز میشه تو این پنجره  در قسمت اول نام فایل به همراه مسیر فعلی که فایل درونش هست رو نشون میده در قسمت بعد  مسیری که می خواهیم فایل ها تو اون مسیر از حالت extract خارج بشه  رو تعیین می کنیم. که بعد از public_html یک / بزاریم و بعد از اون مسیر مورد نظر را تایپ کنیم. همچنین اگر مسیری که در فیلد وارد کردیم و از قبل وجود نداشته باشد هاست به صورت خودکار مسیری که با اسمی که انتخاب کردید میسازد و فایل هاتون رو اونجا میزاره.

خارج کردن فایل از حالت فشرده در سی پنل

5.جهت خارج کردن فایل روی دکمه extract files کلیک می کنیم. حالا منتظر خارج کردن فایل ها میشیم. پنجره ای برامون باز میشه وفایل های که از حالت فشرده خارج شدند رو نامشون را نمایش می ده. بعد دکمه close را میزنیم و به مسیری که فایل ها رو از حالت فشرده خارج کردیم میریم میبینیم که فایل هامون اونجا هستند.

توجه داشته باشید مسیر که فایل هایتان را از حالت فشرده سازی خارج میکنید درست باشد.

ممنون که در این ویدیو همراه ما بودید نظرات خودتان را راجب این مقاله برامون بفرستید.

آموزش های دیگر ما :

نحوه حذف فایل ها و خالی کردن سطل زباله در سی پنل

چگونه از سی پنل استفاده کنم