011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

دلایل عدم اتصال دامنه جدید به هاست چیست؟

دلایل عدم اتصال دامنه با هاست

بعد از خرید دامنه جدید چه دامنه بین المللی چه دامنه ملی شما میخواهید دامنه جدید را به هاست متصل کنید که این کار از طریق ست کردن dns ها روی دامنه انجام می شود. اما بعد ثبت dns دامنه شما هنوز به هاست متصل نشده .دلیل عدم اتصال دامنه به هاست چیست؟ که ما در این مقاله دلایل عدم اتصال دامنه جدید به هاست می پردازیم.

1. دامنه ای که تازه ثبت کرده اید

توجه داشته باشید. دامنه ای که تازه ثبت کرده اید اگر دامنه شما ملی یعنی ir باشد 24 ت 48 ساعت طول می کشد تا در سامانه ایرنیک ثبت شود.اما دامنه های بین المللی مانند.com 10 تا 2 ساعت زمان میبرد تا فعال شود.

2. ست نکردن dns بر روی دامنه

یکی از دلایلی که هاست به دامنه متصل نمیشود این است که شما dns را ثبت نکرده اید. Dns رابطی است بین دامنه و هاست و این دو را به هم متصل می کند .اگر شما dns ها را ثبت نکرده باشید نمیتوانید دامنه را به هاست متصل کنید.
در دامنه های ملی 24 تا 48 ساعت طول می کشد تا دامنه ملی شما dns آن ثبت شود. و در دامنه های بین المللی 10 دقیقه تا 2 ساعت طول می کشد تا dns مورد نظر ست شود.

3. ایجاد رکورد جدید یا تغییر dns

اگر dns خود را تغییر دادید یا رکورد جدیدی برای دامنه خودتان ثبت کرده اید مدت زمانی را از شما می گیرد تا دامنه تان با هاست متصل شود. حداقل 30 دقیقه برای تغییرات رکورد ها و بسته به نوع دامنه 6 الی 48 ساعت برای تغییرات dns ها از شما زمان میگیرد تا متصل شود.

4. شناسایی مالکیت دامنه

اگر دامنه ای که خرید کرده اید و آن را تایید کرده اید ولی هنوز تایید نشده است ، ممکن از در سامانه ای که ثبت کرده اید بلاک شده باشد که در این صورت باید به پشتیبانی سامانه تماس حاصل فرمایید.

5. درست وارد نکردن کد دامنه

ممکن است در ثبت کد دامنه شما اشتباها تایپ کرده باشید. و سیستم به حروف کوچک و بزرگ حساس می باشد.

6. مشکل در آدرس ایمیل ثبت کننده دامنه

اگر یک کد تایید به یک آدرس ایمیل ارسال کنید و آن درست ارسال نمی شود، احتمالش خیلی زیاد است که سرویس دهنده ایمیل آن را در لیست خاکستری قرار داده باشد زیرا آن را به عنوان اسپم تشخیص داده است. دو راه برای رفع این مشکل وجود دارد:

آدرس ایمیل ادمین ثبت کننده دامنه را در هوییز آن تغییر دهید.
و یا آن ایمیل را از لیست اسپم در بیاورید.

7. شرایط قانونی خاص برای دامنه

پیغام خطایی دریافت میکنید که به شما اطلاع می دهد، دامنه شما به اکانت دیگری مرتبط می باشد باید آن را از اکانت دیگر حذف نمایید. (در این مورد می بایست با ادمین اکانت در ارتباط باشید). اگر به تازگی نسبت به خرید دامنه جدید، مزایده دامنه و… اقدام کرده اید و نمی توانید دامنه را از اکانت آن حذف نمایید، با پشتیبانی در تماس باشید. همچنین می توانید درخواست ارائه مستندات مالکیت دامنه را بدهید. این پروسه ممکن است 3 روز یا بیشتر جهت حل و فصل مراحل قانونی به طول انجامد.

8. ارسال مدارک به سامانه ایرنیک

گاهی شما دامنه ای که در سامانه ایرنیک ثبت می کنید ممکن است دارای اسم های خاص باشد در این صورت ایرنیک از شما یکسری مدارک بعد از پرداخت دامنه را می خواهد که شما با ارسال مدارک می توانید آن را ثبت کنید.

بعد از خرید هاست و دامنه چه باید کرد؟

انتظار در ثبت دامنه: بعد از خرید دامنه منتظر باشید تا دامنتان ثبت شود که ایمیل یمبتنی بر دامنه ثبت شئه برایتان ارسال می شود.
2. اگر دامنتان را در ایرنیک ثبت کرده اید، ایرنیک یکسری مدارک از شما می خواهد که دامنتان را ثبت کنید.
3. ست کردن نیم سرور ها : بعد از ثبت دامنه شما باید هاست را به دامنه متصل کنید که برای این کار باید dns ها را در سامانه ثبت کنید.
4. بعد از طی همه مراحل شما به راحتی می توانید سیستم مدیریت محتوا یا اگر کد نویسی می باشد سایتتان ، سایتتان را بالا بیاورید.