011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

نحوه ریستور و بازگردانی بکاپ در سی پنل

گاهی اوقات در سایتمان مشکلاتی بوجود می آید که مجبور به بکاپ گیری از سایتمان می شویم. اما بعد از بکاپ گیری وقتی مشکل یا خطای بوجود آمده در سایت خود را رفع کردیم میخواهیم بکاپی که از سایت خود در سی پنل گرفته ایم را بازگردانی کنیم در این مقاله به شما می آموزیم که چگونه فایل بکاپ گرفته شده را در هاست ریستور کنیم.

آموزش ویدیویی بازگردانی فایل بکاپ در سی پنل

آموزش برگرداندن اطلاعات هاست سی پنل

ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید . سپس از قسمت files ابزار «Backup Wizard» را انتخاب نمایید.

بازگردانی بکاپ در سی پنل

صفحه ای برای شما باز میشود، امکان بکاپ گیری یا ریستور بکاپ برای شما فراهم شده است.در قسمت  backup and restore به منظور بازگردانی بکاپ تهیه شده باید روی دکمه «Restore» کلیک کنید.

بازگردانی بکاپ در سی پنل

در این مرحله بعدی دکمه برای بازگردانی اطلاعات وجود دارد که باید تصمیم بگیرید که قصد دارید اطلاعات مربوط به کدام بخش را ریستور کنید.

بازگردانی بکاپ در سی پنل

شما می توانید بکاپ بخش مورد نظر را تهیه و سپس در صورت نیاز از طریق بخش ریستور آپلود نمایید. این بخش شامل موارد زیر می شود:

Home directory: در این قسمت می توانید اقدام به بازگردانی بکاپ گرفته شده از فایل های دایرکتوری home نمایید. این نوع از بکاپ گیری تنها مربوط به این بخش خاص می شود و اطلاعات مربوط به MySQL یا برگه و نوشته و تنظیمات بخش های دیگر وب سایت شما برگرداننده نمی شود.
MySQL® databases: با استفاده از این بخش می توانید تمامی اطلاعات بکاپ گرفته شده از یک دیبابیس مشخص را ریستور نمایید. این نوع از backup برای ذخیره اطلاعات پایگاه داده بسیار ارزشمند خواهد بود. اما در این بخش نیز باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تنها اطلاعات مربوط به بخش مشخص دیتابیس بکاپ گیری شده و با استفاده از این قسمت بازگردانی می شود.
Email forwarder configurations: اگر این قسمت را انتخاب کنید، می توانید بکاپ گرفته شده از تمامی اطلاعات و پیکربندی کلی بخش انتقال یک آدرس ایمیل به آدرس ایمیل دیگر در هاست سی پنل را به راحتی ریستور نمایید. بدین ترتیب می توانید اطمینان داشته باشید که حتی در صورت بروز هرگونه مشکلی به هیچ عنوان اطلاعات مربوط به بخش ایمیل وب سایت خود را از دست نخواهید داد.

Email filter configurations: با استفاده از این بخش می توانید تمامی تنظیمات و فیلترهایی که برای ایمیل های خود در سی پنل اعمال کرده اید و از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید را بازگردانید. این بخش نیز همانند سایر روش های ریستور اطلاعات مربوط به یک قسمت منحصر به فرد یعنی همان تنظیمات Email filter است.

در این قسمت باید با کلیک روی «Choose file» فایل بکاپ تهیه شده را انتخاب کرده و سپس روی «Upload» کلیک کنید. بدین ترتیب فایل بکاپ آپلود شده و تنظیمات آن روی هاست شما اعمال می شود.

بازگردانی بکاپ در سی پنل

یکی از اتفاقاتی که ممکن است به هر دلیلی برای افراد رخ دهد، از دست دادن یکبار اطلاعات وب سایت است. این اتفاق می تواند بسیار مشکل ساز بوده و باعث از دست رفتن تمامی تلاش های شما باشد. به همین دلیل است که همواره توصیه می شود از اطلاعات وب سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و آن را روی سیستم خود ذخیره کنید. با استفاده از این آموزش میتوانید فایل های بکاپ گرفته را ریستور کنید.

آموزش های بعدی ما :

ایمپورت اطلاعات در دیتابیس هاست سی پنل از طریق ابزار phpmyadmin