011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

آموزش Cron Jobs در سی پنل

آموزش Cron Jobs در سی پنل

اگر میخواهید در سایت خود دستورات و یا یک برنامه PHP خاصی را در یک بازه زمانی مشخص به عنوان مثال روزی یکبار یا هفته ای یکبار و… اجرا کنید میتوانید از قابلیت Cron jobs (کرون جابز یا کران جابز) استفاده کنید. Cron یک daemon تحت لینوکس است که برای اتوماسیون وظایف و task های برنامه ریزی شده (cron jobs) در یک سرور استفاده می‌شود.در این مقاله نحوه زمان بندی cron jobs را بصورت ویدیویی و تصویری به شما می آموزیم.

آموزش تنظیم cron jobs در سی پنل

در این ویدیو با دو مثال زمان بندی فایل ها در سی پنل را به شما می آموزیم.

نحوه تنظیم زمان بندی cronjobs در سی پنل بصورت تصویری

در این آموزش کرون جابز را با کنترل پنل سی پنل معرفی و آموزش خواهیم داد. برای دسترسی به ابزار Cron Jobs کافیست بصورت زیر اقدام کنید:
1.ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید.
2.سپس از قسمت advanced گزینه cronjobs را انتخاب کنید تا صفحه زمانبدی برای شما باز شود.

آموزش Cron Jobs در سی پنل

3.سپس در قسمت ایمیل بصورت اختیاری می توانید یکی ایمیل در نظر بگیرید تا هر وقت زمانبنید که انجام داید اطلاعیه ای برایتان ایمیل شود.ما در این بخش ایمیل وارد نکردیم.

آموزش Cron Jobs در سی پنل

4.در بخش بعدی شما زمان و فایلی که می خواهید طبق عکس ما بطور مثال هر سی دقیقه یکبار فایل  test.zip باز شود. که مسیر فایل  را طبق تصویر وارد می کنیم و سپس گزینه  add new cron jobs را می زنیم.برای اینکار تنها کافیست مانند تصویر زیر از منوی کشویی Common Settings گزینه Twice Per Hour را انتخاب کنیم.

آموزش Cron Jobs در سی پنل

5.در مرحله بعد در قسمت current jobs شما زمان بندی هایی که ساختید را میتوانید مشاهده کنید همچنین می توانید دوباره آن ها را ویرایش و حذف کنید.

آموزش Cron Jobs در سی پنل

شما می توانید طبق زمان بندی های مختلف بصورت دقیق فایل هایتان را زمان بندی کنید.

آموزش های بعدی ما :

آموزش تغییر ورژن php در سی پنل

نحوه استخراج فایل ها از حالت فشرده در سی پنل