011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

نحوه تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل

آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل ویژگی جدیدی است که با استفاده از آن قادر به دریافت تمامی ایمیل های ارسالی کاربران می باشید Default Address باعث می‌شود تمام ایمیل‌هایی که به دامنه وب سایت ارسال می‌شوند را دریافت کنیم و هیچ ایمیلی را از دست ندهیم، قابلیت تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل است. در این مقاله آموزش تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل در خدمت شما خواهیم بود.

کاربرد تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل

فرض کنید شما یک ایمیل اکانت برای سایتتان دارید که مشتریان وقتی ایمیل می دهند فقط به آن ایمیل فرستاده شود. حال فرض کنید اگر مشتری به طور مثال اگر آدرس سایت شما info@toptenpro.ir باشد و اشتباها یک حرف را جابه جا یا اشتباهی آدرس ایمیل شما را وارد کند خوب قطعا آن ایمیل به شخص دیگر ارسال می شود و شما آن ایمیل را از دست می دهید. اما راه حل چیست؟
شما با استفاده از آدرس ایمیل پیش‌فرض، هیچ‌کدام از ایمیل‌هایی که به سایت شما ارسال می‌شود را از دست نمی‌دهید، حتی ایمیل‌هایی که در تایپ آدرس ایمیل اشتباهی رخ داده باشد.
یکی از امکانات خوب سی پنل که وجود دارد این است که تمام ایمیل‌هایی که به دامنه وب سایت ارسال می‌شوند را دریافت کنیم و هیچ ایمیلی را از دست ندهیم، قابلیت تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل است. در ادامه، با آموزش تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در هاست سی پنل به شما شرح میدهیم.

آموزش ویدیویی تنظیم آدرس ایمیل پیشفرض در هاست سی پنل

آموزش تنظیم آدرس ایمیل پیشفرض در هاست سی پنل

اگر هنوز ایمیل اکانتی برای سایت خود تایید نکردید می توانید با آموزش نحوه ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل یک وب میل برای خود در هاستتان داشته باشید.
خوب حالا وارد هاست سی پنل خود می شویم سپس در قسمت email ابزار default address را انتخاب می کنیم.

تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در سی پنل

در صفحه ای که باز شده است قسمت Default Address Maintenance میتوانیم تنظیمات ایمیل پیش فرض وب سایتمان را توسط این فیلد ها تنظیم کنیم که ما یکی یکی کاربرد تمام آن ها رو به شما آموزش میدیم:

تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در سی پنل

Send all unrouted email for the following domain در این قسمت باید نام دامنه ای که میخوایم آدرس ایمیل پیش فرض تعیین کنیم را انتخاب کنیم، که اگه شما هم داخل هاست وب سایتتان ادان دامین، ساب دامین و پارک دامین تنظیم کرده باشید این قسمت برای شما دارای لیست کشویی هست، ما از اینجا نام دامنه اصلی وب سایتمون، یعنی ir رو انتخاب می کنیم.
Discard the email while your server processes it by SMTP time with an error message اگر این گزینه رو تیک دار کنیم که به صورت پیشفرض هم انتخاب شده می باشد، وقتی که به یکی از آدرس های اشتباه دامنه ما ایمیل ارسال شود، سی پنل یه ایمیل برای فرستنده ایمیل ارسال میکند و میگوید همچین آدرس ایمیلی وجود نداره، که داخل فیلدFailure Message هم قادر هستیم پیغام خطایی را که سی پنل برای فرستنده ایمیل ارسالش میکند را اختصاصی سازی کنیم.

Forward to Email Address اگه این گزینه را انتخاب کنیم، آیتم قبلی از انتخاب خارج میشود و دیگر ایمیل هایی که برای آدرس اشتباهی از دامنه ما فرستاده میشوند، برای آدرس ایمیلی که تو فیلد Forward to Email Address وارد میکنیم ارسال میشوند، پس ما هم این گزینه رو که اصل کار ما هست را انتخاب می کنیم و در این فیلد شروع میکنیم به تایپ کردن آدرس جیمیلمان، که سی پنل از این به بعد وقتی یه ایمیل دریافت میکند که آن آدرس ایمیل هنوز تو هاست ما ساخته نشده برای این آدرس ارسال کند.

حالا بر روی گزینه advanced options کلیک می کنیم تا بقیه تنظیمات حرفه ای تر هم به ما نمایش داده شود و کاربرد اونا را برایتان توضیح بدیم:

Forward to your system account اگر این گزینه را انتخاب کنیم، از این به بعد ایمیل هایی که به یک آدرس اشتباه از دامنه ما ارسال میشوند را سی پنل دریافتش میکند و به آدرس ایمیل کاربر اصلی مدیر هاست ارسالش میکند، یوزر های وب دیسک و ftp که در هاست میسازیم داخل این قسمت برای ما لیست میشوند، چون ما در این هاست اکانت وب دیسک و ftp نداریم پس فقط یوزر اصلی مدیر هاست یعنی این، اینجا قرار گرفته شده.
Pipe to a Program این یه امکان بسیار حرفه ای برای برنامه نویسان وب می باشد، در واقع اگر ما این قسمت رو تیک دار کنیم، سی پنل از این به بعد ایمیل هایی که به یه آدرس اشتباه از دامنه ما ارسال میشوند را دریافتشون میکند و به اسکریپتی که در این فیلد مسیرش را وارد می کنیم ارجاع میدهد، کاربرد این گزینه این است که برنامه نویسان داخل پروژه های خاص یک اسکریپت PHP میسازند و تو فایل منیجر هاست آپلودش میکنند و بعد مسیر آن اسکریپت را در این فیلد وارد میکنند، سپس اگه سی پنل یه ایمیل اشتباهی دریافت کرد آن را به اسکریپت تعریف شده تو این مسیر ارجاع میده و اسکریپت ها چون به صورت دلخواه برنامه نویسی میشوند عملکرد متفاوتی دارند، مثلا عملکرد یک اسکریپت میتواند طوری باشد که ، که ایمیلی که به مقصد اشتباه ارسال شده را دریافت کند و بعد برنامه اجرا شود و برای فرستنده یک ایمیل ارسال کند و بگوید که این آدرس وجود نداره لطفا با آدرس ایمیل به طور مثال emailtest@toptenpro.ir یا یه شماره خاص، تماس بگیرد، کار های بسیار حرفه ای میتوان توسط این قسمت انجام داد که نیاز به دانش برنامه نویسی دارد.
Discard (Not Recommended) اگه این قسمت را انتخاب کنیم که سی پنل هم استفاده از آن پیشنهاد نکرده، هاست ایمیل هایی که به مقاصد اشتباهی از دامنه ما ارسال شدند را دریافت میکند و به صورت اتوماتیک حذفشون میکند و برای فرستنده ایمیل هم هیچ پیغامی ارسال نمیکند.

ما تنگاه می کنیم که حتما گزینه Forward to Email Address را انتخاب کرده باشیم و تو این فیلد هم آدرس ایمیلمون را وارد کرده باشیم، و در پایان برای نهایی سازی تنظیم ایمیل پیش فرض داخل سی پنل بر روی دکمه آبی رنگ change از این پایین کلیک می کنیم.

تنظیم آدرس ایمیل پیش فرض در سی پنل

تا پیغام cPanel will forward all unrouted email for “toptenpro” to “emailtest@toptenpro.ir”. را مشاهده کنیم، مشاهده این پیغام به این معناست که سی پنل از این به بعد ایمیل هایی را که به مسیر های اشتباهی از دامنه ما ارسال میشوند را دریافت میکند و برای این آدرس ارسالشان میکند.
میبنید که به راحتی ایمیل آدرس شما ست شده است.

خلاصه تنظیم آدرس ایمیل پیش‌فرض

سایت ها، برای پشتیبانی از امور مشتریان و کاربران خود، برقراری ارتباط با ایمیل را انتخاب کرده‌اند. برای انجام امور مختلف یک سایت، ایمیل‌های مختلفی ایجاد می‌شوند که کار پشتیبانی از کاربران منظم‌تر انجام شود. هر سایتی ممکن است چندین ایمیل با پسوند دامنه خود داشته باشد. کاربران از این طریق با سایت ارتباط برقرار می‌کنند.
در این میان، اگر کاربر حین ارسال ایمیل، آدرس ایمیل سایت را اشتباه وارد کند، با استفاده از قابلیت تنظیم آدرس ایمیل پیش‌فرض در هاست سی‌پنل، هیچ ایمیلی از دست نمی‌رود.
در این مقاله، آموزش نحوه تنظیم آدرس ایمیل پیش‌فرض در هاست سی‌پنل برای شما توضیح داده شد. تنظیم آدرس ایمیل پیش‌فرض در هاست سی‌پنل به شما این امکان را می‌دهد که ایمیل‌هایی که به آدرس اشتباهی از دامنه شما ارسال شده باشند را از دست ندهید و یکی از راه‌های زیر را در این شرایط انجام دهید:

ارسال ایمیل به کاربر و آگاه ساختن کاربر از اشتباه بودن آن آدرس وارد شده
فوروارد کردن ایمیل‌های ارسال شده به ایمیل دلخواه مدیر سایت
پاک کردن ایمیل‌هایی که به اشتباه به آدرس دیگری از دامنه ارسال شده و نادیده گرفتن آن‌ها.

امیدواریم از این مقاله خوشتون اومده باشد.

آموزش های دیگر دیتادیزاین هاست:

آموزش جلوگیری از ارسال ایمیل اسپم در سی پنل