011-54222036     0935-5756410      24H/7D 

دیتادیزاین هاست

آموزش تصویری ورود و استفاده از webmail در هاست سی پنل

webmail در سی پنل

وب میل بهترین ویژگی ارائه شده در سرویس شما می باشد و می توانید با هر اتصال اینترنتی به تمام ایمیل هایتان دسترسی داشته باشید. چندین روش برای ورود به وب میل با Cpanel وجود دارد. در این آموزش تصویری ورود و استفاده از webmail در هاست سی پنل به تشریح کلیه روش های اتصال به هاست و همچنین نحوه ورود به وب میل سی پنل می پردازیم.

آموزش ویدیویی ورود به وب میل

وصل شدن به ایمیل هاست

برای اینکه بتوانید از سرویس ایمیل هاست خود استفاده نمایید دو راه دارید. هم می توانید از بخش ایمیل های هاستتان اقدام نمایید و هم اینکه می توانید از طریق لینک یا آیپی مربوطه به بخش میل سرور خود دسترسی پیدا کنید در ادامه به تشریح هر دو مورد میپردازیم.

1. دسترسی به وب میل از طریق Cpanel ( فقط مدیر دسترسی دارد)
2. دسترسی به وب میل از طریق لینک مستقیم (کاربرانی که اطلاعات اکانت ایمیل را دارند دسترسی دارند)
3. ورود از طریقبرنامه های وب میل

وصل شدن به ایمیل هاست از طریق سی پنل

در این روش که اغلب افراد از آن استفاده می کنند می بایست به سی پنل دسترسی داشته باشید. برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:
ابتدا وارد هاست سی پنل خود شوید. سپس در بخش Email روی Email Account کلیک کنید.

webmail در سی پنل

در صفحه باز شده لیستی از ایمیل هایی که روی این هاست ایجاد شده را مشاهده می کنید.
ایمیل مد نظر خود را یافته و روی آن کلیک کنید.
اکنون در سرویس ایمیل خود می توانید در ارسال ایمیل و بررسی ایمیل های دریافتی اقدام نمایید. روش دوم مربوط به آن دسته از اشخاصی است که به هاست سی پنل دسترسی ندارند. به عنوان مثال ممکن است یک مجموعه برای پرسنل خود ایمیل های سازمانی ایجاد نماید و تمایلی ندارد همه کارمندان به سی پنل دسترسی داشته باشند، در چنین شرایطی بهترین راه حل این است که یک آدرس و یک رمز عبور در اختیار هر شخص قرار گیرد سپس مالک ایمیل از طریق لینک به سرویس میل خود دسترسی یابد. در ادامه به تشریح این روش می پردازیم.

2- نحوه دسترسی به WebMail با لینک مستقیم

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد دسترسی مستقیم به ایمیل از طریق لینک و پورت برای آن دسته اشخاصی که به اطلاعات ورود هاست دسترسی ندارند معقولانه تر است. برای دسترسی مستقیم به وب میل اطلاعات زیر را در مرورگر اینترنت خود تایپ کنید:

Http://www.example.com/webmail

webmail در سی پنل

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد دسترسی مستقیم به ایمیل از طریق لینک و پورت برای آن دسته اشخاصی که به اطلاعات ورود هاست دسترسی ندارند معقولانه تر است. برای دسترسی مستقیم به وب میل اطلاعات زیر را در مرورگر اینترنت خود تایپ کنید:

اگر نام دامنه ی شما به صورت زیر باشد:

Http://datadesignhost.ir/webmail

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت باشید این است که اگر از هاست ایمیل مجزایی استفاده می کنید به جای www.example.com می بایست نام دامنه ایمیل سرور را وارد کنید.

webmail در سی پنل

که می بایست به جای example.com نام دامنه مربوطه خود یا ادان دامین مورد نظر را وارد کنید. همچنین می توانید از طریق پورت پیشفرض وب میل در Cpanel به شماره پورت 2095 یا 2096 به صورت مستقیم به وب میل دسترسی پیدا کنید:

Http://www.example.com:2095

سپس آدرس ایمیل یا رمز عبور خود را وارد نمایید و روی دکمه Log in کلیک کنید.

توجه داشته باشید یوزر و پسورد ایمیلی که در اکانت ایمیل خود دارید همان یوزر و پسوردی است که برای ورود به وب میل شما استفاده می شود.

3- استفاده از آدرس برنامه های مدیریت ایمیل هاست

همچنین می توانید یکی از 3 برنامه ی وب میل پیشفرض را از طریق لینک مستقیم برای ورود به داخل وب میل انتخاب نمایید. این امکان با استفاده از URL های ذیل در نوار آدرس یا ایجاد لینک در وب سایت خود به صورت زیر خواهد بود:

webmail در سی پنل

وب میل Horde به آدرس www.example.com:2096/horde/index.php
وب میل SquirrelMail با آدرس www.example.com:2096/3rdparty/squirrelmail/index.php
وب میل RoundCube از طریق وارد کردن لینک www.example.com:2096/3rdparty/roundcube/index.php

زمانیکه به آدرس های فوق مراجعه کنید، صفحه ی ورود برای وارد کردن نام کاربری و گذرواژه نمایان خواهد شد. توجه داشته باشید این نام کاربری و گذرواژه ی مربوط به هاست Cpanel نبوده و مربوط به اکانت ایمیل ایجاد شده در Cpanel می باشد. نام کاربری دقیقا مشابه آدرس ایمیل می باشد.
نکته: نام کاربری و گذرواژه حساس به حروف کوچک و بزرگ می باشند و دقیقا باید مشابه چیزی باشند که در کنترل پنل مشاهده خواهید کرد. اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

 

در قسمت Email Address: آدرس کامل ایمیل خود را به صورت username@example.com وارد کنید.
در قسمت Password: رمز عبوری که در هنگام ساخت اکانت ایمیل تعیین نموده بودید را همراه با حفظ حروف کوچک و بزرگ وارد نمایید.
با کلیک بر روی دکمه ی Login در صورتیکه اطلاعات وارد شده صحیح باشد به محیط هر یک از برنامه های انتخابی وارد خواهید شد.

ایمیل یکی از بخش های بسیار مهم هاست است. پس از ساخت ایمیل، روش های متعددی برای ورود به آن وجود دارد و می بایست مطابق با دسترسی هایی که دارید یکی از این روش ها را انتخاب نمایید. به عنوان مثال آن دسته از اشخاصی که دسترسی مستقیم سی پنل را دارند می توانند با ورود به هاست سی پنل و مراجعه به بخش ایمیل ها، در خصوص مدیریت ایمیل های خود اقدام کنند. اشخاص دیگر مثل پرسنل شرکت که از ایمیل سازمانی استفاده می کنند دسترسی سی پنل را که ندارند بر همین اساس یا باید آدرس سرویس وب میل پیش فرض را وار کنند یا از طریق پورت ایمیل هاست اقدام کنند.

مقاله های بعدی ما :

نحوه ساخت ایمیل info برای سایت در هاست سی پنل

نحوه تغییر رمز عبور مسیر های سایت در سی پنل